м. Київ. Будинок № 3 на бульварі Шевченка.

Portret użytkownika olanko
  • Теги:
    • Dom,
    • Architektoniczne zabudowania

Ocena: +3 / 1 participant / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaKijów obwódКиїв
Opis

Споруджено у 1897-1898 роках коштом купця Ш.Фаєра за проектами архітекторів С.Рикачова та А.-Ф.Краусса. Чолову частину прибутко­вої споруди займав готель (первісно – «Марсель», у повоєнні роки – «Дніп­ро», з 1964 – «Україна»). Чотириповерховий з підвалами, цегля­ний, тинькований, пофарбований, у плані має форму каре з прямокутним замкненим двором. Внутрішнє роз­планування коридорного типу, голов­ний вхід пов'язаний з двомаршовими сходами – у центрі чолового об'єму, проїзд на подвір'я з боку вулиці – на лівому фланзі. Перекриття пласкі, дах вальмовий бляшаний. Вирішений у формах ренесансу і цегляного стилю. Композиція будівлі в цілому симетрич­на. Вісь входу на чоловому фасаді підкреслена зрізаною наметовою баш­тою на рівні даху. Центральну тридільну п'ятивіконну частину фасаду та флангові тривіконні прясла виділено поповерховими лопатками – канелюрованими на першому поверсі та при­крашеними нішками-ширінками на рів­ні четвертого. Вертикальні членування акцентовано вінцевими тридільними аттиками з горищними віконцями й фронтонами (трикутним центральним і лучковими на флангах), а також вписа­ними у них балконами (довгим на п'ять віконних осей над головним входом та звичайними за розміром на третьому-четвертому поверхах). Горизонтальні членування утворені простими міжпо­верховими гуртами і пишним аркатурним фризом вінцевого карниза.

Вікна переважно прямокутні, лише на чет­вертому поверсі у центральному од­новіконному та флангових двовіконних праслях застосовано півциркульні про­різи. На першому поверсі вікна без об­рамлень, ліворуч від прямокутного от­вору головного входу – у вигляді ши­роких вітрин. На верхніх поверхах – декоровані клинчастими замковими ка­менями і ліпленням рослинного харак­теру (гірлянди на перемичках другого поверху, вазони з пагонами у підвікон­них фільонках, килимове заповнення антревольтів півциркульних прорізів четвертого поверху тощо).

Первісне оформлення ін­тер'єрів не збереглося. Будинок – зразок прибуткового ком­плексу кінця 19 століття, органічно вписаний в міську забудову. Пам’ятка історії.

Джерело

 

Как добраться к точке: 
Бульвар Тараса Шевченка, 3
Raporty
Portret użytkownika ганс
1 Zdjęcia
ганс
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry