Пам’ятник «Альма матер» в Умані

Portret użytkownika vv
  • Теги:
    • Pomniki,
    • Скульптура (Изваяние)

Ocena: +3 / 1 participant / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaCzerkaski obwódУмань
Opis

На території Уманського національного університету садівництва у грудні 2014 р. з’явився пам’ятник – білосніжна постать жінки. Гарне зосереджене обличчя, в руках – книга. Це - подарунок рідному вишу від випускників агрономічного факультету 1982 року.
Містечко старовинного уманського вишу засноване в середині ХІХ століття за зразком університетів західної Європи. Тут навчальні корпуси і гуртожитки, аудиторії – вікнами в сади, в Софіївський парк. Атмосфера тут особлива діловита і водночас тепла, як у сім’ї. Адже значна частина професорсько-викладацького складу вишу – теж колишні вихованці цього вишу. І вчаться студенти за підручниками, які написали їх викладачі. Відтак характерною особливістю вишу багато років залишається співдружність, міцні зв’язки з випускниками. Агрономи, екологи, економісти, садівники, бухгалтери, фінансисти з уманськими дипломами працюють у різних кінцях України і за кордоном. Роблять успішну кар’єру у європейських корпораціях аграрного профілю, багато хто налагоджує власний бізнес. І при цьому контакти з «альма матер» — постійні. Успішні господарства, агрофірми і підприємства, де працюють випускники кожного року приймають на практику з рідного вишу.
Кожного літа в останню суботу червня в університеті – збір випускників по п’ятиріччях. Цей день зворушливого побачення з юністю, зустрічі давніх друзів теж має столітні корені. Вперше зібралися в цих стінах вихованці уманського училища землеробства і садівництва рівно 120 років тому – у грудні 1894 року з нагоди піввікового ювілею навчального закладу. Саме тоді започаткована традиція постійних зв’язків «альма матер». Приміром, колишні випускники створили фонд допомоги, в т.ч. стипендію імені Святих Кирила і Мефодія.
Нині в університеті активно працює асоціація випускників. Нещодавно університет відзначив своє 170-річчя. Саме з цієї нагоди випускники агрономічного факультету 1982 року зробили рідному вишу подарунок – пам’ятник.

Джерело

 

Как добраться к точке: 
Умань, УНУС (вільний вхід з парку "Софіївка")
Raporty
Portret użytkownika dombrovskii_a
1 Zdjęcia
dombrovskii_a
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry