м. Варшава. Кам’яниця Розлера і Уртіга.

Portret użytkownika olanko
  • Теги:
    • Architektoniczne zabudowania,
    • Dom

Ocena: 0 / 0 uczestników / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • PolskaWojewództwo mazowieckieWarszawa
Opis

До того, як було зведено прибутковий будинок, на цьому місці, з боку вулиці Сенаторської, стояла садиба варшавського старости Міколая Ґжибовського. Він був спалений під час шведського потопу в 1656 році. З боку Краківського Пшедмєсце було щонайменше п'ять будівель. У середині вісімнадцятого століття з боку вулиці Сенаторської було зведено палац Малаховських. У 1784 р. майно Миколая Малаховського продано купцям з Богемії та Моравії Яну Міхалу та Францішеку Леопольду Розлеру та Гаспару (Качперу) Уртігу.

Прибутковий будинок зведено у дворі палацу Малаховських у 1784–1785 роках за проектом Шимона Богуміла Цуга. Тут був побудований перший сучасний комерційний і житловий будинок в Польщі зі спеціально розробленими вітринами. Це був один з найдорожчих і розкішних торгових об'єктів Варшави. На поверхах розташовувалися орендовані квартири і квартири господарів.

Компанія Rosler and Hurtig збанкрутувала в 1794 році в результаті банківської кризи, але прибуткове майно залишалося їх власністю до 1803 року. Під час оборони Варшави у вересні 1939 року будівля згоріла і була знесена до першого поверху. Подальше знищення відбулося в 1944 році під час Варшавського повстання. Загалом під час Другої світової війни прибутковий будинок був зруйнований на 70%.

У 1948–1949 роках будівля була перебудована за проектом Зиґмунта Степінського. Будівля в основному була відновлена до стану з вісімнадцятого століття.

У 1965 році будівлю внесли до реєстру пам'яток.

Джерело

 

Как добраться к точке: 
Krakowskie Przedmieście 79
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry