м. Варшава. Кам’яниця «Під грифами».

Ocena: 0 / 0 uczestników / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość
- Polska›Województwo mazowieckie›Warszawa
Opis
Прибутковий будинок був спроектований Юзефом Гусом у 1884–1886 роках для родини Фуксів. Круглі куполи кутів архітектор запозичив у Królikarnia, який він реставрував, і мотив грифонів у нині неіснуючого Берлінського рейхсбанку. На другому поверсі знаходилися розкішні апартаменти господарів. Пізніше кам’яницю викупила сім'я Классен. Будівля, що згоріла в 1944 році, втратила свої кутові глорієти з куполами і кілька грифонів, що вінчають його.
Після війни кам’яниця була відновлена, але без бельведерів на трьох кутах. Лише одна пара грифонів зберіглася у верхній частині фасаду на розі вулиці Брацької та площі Трьох Хрестів. У 1955 році в будинку розмістився Угорський інститут культури.
У 2005 році глорієти були реконструйовані, а будинок був продовжений на один поверх, невидимий з вулиці, захований в мансардному даху. Бельведер і відсутні скульптури грифонів також були реконструйовані. В даний час в кам’яниці розміщуються офіси загальною площею 2 600 м2 разом з 34 надземними паркувальними місцями.
Как добраться к точке:
plac Trzech Krzyży 18
- Blog
- Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać
- 93 odsłony