м. Прага. Костел Іоанна Хрестителя на Прадлі.

Ocena: 0 / 0 uczestników / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość
- Czechy›Kraj środkowoczeski›Praga
Opis
Церква Іоанна Хрестителя Na Prádle — романсько-готична церква, вперше згадана в 1142 році. Церква охороняється як пам'ятник культури Чехії. Назва нагадує нам, що церква служила пральнею після її закриття. Сьогодні храм служить парафіяльною церквою Чехословацької гуситської церкви.
Церква в колишньому селі Уєзд, ймовірно, пов'язана зі згадкою в примітці до тексту канону Вишеградського канону близько 1142 року, що черниці-бенедиктинки з Святого Георгія вдавалися «до церкви Святого Іоанна Хрестителя під пагорбом Петршин».
Існуюча церква була побудована близько 1240 року, коли нинішній неф був побудований в романському стилі. До 1300 року храм став парафією і був доданий готичний пресвітерій. У 1641-1644 роках інтер'єр був реконструйований в стилі ренесансу і близько 1700 року перебудований в стилі бароко, можливо, Кіліаном Ігнаком Дьєнценхофером (ораторій, сходи, вікна в північній стіні).
Під час Жозефінських реформ в 1784 році костел був закритий і проданий. Він тоді використовувався як пральня і місце для чищення килимів (звідси і його назва), і як склад. У 1935 році він був охарактеризований як «нині покинутий». У 1935–1939 роках він був адаптований для потреб Чехословацької церкви, яка використовує його і сьогодні. Під час великої повені в 2002 році Кампа і частина Малого міста були затоплені, і пошкоджену церкву довелося ремонтувати.
Церква являє собою просту, орієнтовану, однонефну, романську і раннеготичну будівлю без вежі, перебудовану кілька разів. Прямокутний неф закінчується на заході високим крутим готичним фронтоном, церква має оригінальну готичну ферму даху. До північної стіни примикає бароковий ораторій і сходи. У південній стіні є два романських вікна. Нижній готичний п'ятигранний пресвітерій, відокремлений від нефа аркою, має бочкове склепіння, в південній стіні знаходиться готична ніша з двома фігурами черниць. На південній стіні нави знаходяться залишки фресок (близько 1350 р.). Раніше біля церкви було кладовище, яке зникло і вшановується лише хрестами на тротуарі навколишньої бруківки.
Как добраться к точке:
Стик вулиць Ржичні і Вшехрдова
- Blog
- Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać
- 103 odsłony