м. Рига. Портал кінотеатру «Чудовий палац».

Ocena: 0 / 0 uczestników / 0 zalecenia / (+0) (-0) jakość
- Łotwa›Ryga›Ryga
Opis
Основоположниками кінематографа в Ризі є Василій Ємельянов і Леонід Фальштейн (ВАТ «АРС»). Будівля кінотеатру в Ризі була першою окремо стоячою будівлею, спроектованою виключно для потреб кінотеатру на 824 глядацьких місця. Вражаюча своїм фасадом у стилі необароко, будівля приголомшує всередині приміщень своїм різноманіттям форм у стилі неорококо.
Проект кінотеатру розробив архітектор Фрідріх Карліс Скуїньш. Декоративні формування у Великій залі виконали скульптори Ріхардс Маурс та Єкабс Легздіньш. Велику цінність представляють картини Германа Грінберга, серед яких особливо виділяється розпис стелі Великого залу. Урочисте відкриття кінотеатру «Чудовий палац» (з грудня 1952 року – «Рига») відбулося 30 грудня 1923 року з показом фільму «Під двома прапорами» (США, 1922, режисер Тод Браунінг). Кінематограф відрізнявся чудовою кінопрограмою, прекрасним сервісом, а в період німого кіно – ще й великим оркестром, диригентом якого був Отто Карлайл.
У жовтні 1929 року тут показали перший в Прибалтиці звуковий фільм – «Співаючий дурень» («Singing Fool», США, 1928, режисер Singing Fool). Починаючи з 1930-х років «Чудовий палац» став найважливішим місцем для презентації латвійських фільмів. Малий зал нинішнього кінотеатру «Чудовий палац» - це кінозал «Спартаки», який був зведений у 1969 році і перебудований в 1998 році, де в кінці залу розташовані ряди з двомісними диванами. З 1994 року Splendid Palace прийнятий до Європейської кіноасоціації Europa Cinemas, а з 2007 року — до Асоціації художнього кіно CICAE. З березня 2010 року кінотеатр Splendid Palace став кінотеатром з 3 залами із загальною кількістю 863 місця для глядачів.
Останні реконструкції в кінотеатрі відбулися у 2006-2010 роках. За цей час було відновлено інтер'єр кінотеатру, встановлено новий екран у Великому залі, одночасно розширивши сцену і тим самим зробивши її більш придатною для проведення концертів, театральних вистав та мультимедійних проектів, замість історичного кафе був побудований новий багатофункціональний зал. Під час реставрації для обробки стелі Великого залу була використана спеціальна штукатурка, яка має акустичні властивості. Картини Германа Грінберга були відреставровані ВАТ «Будівельна компанія Реставратор». У малому, або Спартакському залі, знаходиться група відреставрованих декоративних різьблених фігур, які колись прикрашали фойє колишнього кінотеатру «Спартаки» (нині ігровий зал «Клондайк»). Будівля кінотеатру є пам'яткою архітектури національного значення.
Как добраться к точке:
Elizabetes iela 61
- Blog
- Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać
- 44 odsłony