Пам'ятник Володимиру Івасюку у Львові

Portret użytkownika vv
  • Теги:
    • Pomniki,
    • Скульптура (Изваяние)

Ocena: +16 / 4 uczestnicy / 2 zalecenia / (+0) (-0) jakość

  • UkrainaLwowski obwódЛьвів
Opis

Володимир Михайлович Івасюк народився 4 березня 1949 р. у  Кіцмані, Чернівецької області .
Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.
Вже в 1964 р. склав першу пісню «Колискова» на вірші батька. У школі створив дівочий вокальний ансамбль «Буковинка»., який переміг у республіканському конкурсі. Вступив до Чернівецького медичного інституту, але був на рік відрахований з нього за участь у «політичному інциденті».
В 1970 р. склав пісні «Червона рута» й «Водограй», які  вперше виконав з Оленою Кузнецовою у програмі Українського телебачення. Режисер Роман Олексів зняв у селищі Яремча  музичний фільм «Червона рута», в якому головні ролі виконали Софія Ротару й соліст ансамблю «Смерічка» Василь Зінкевич. У фільмі звучить багато пісень Івасюка. «Червона рута» перемогла на першому всесоюзному фестивалі «Пісня-71». Пісня «Водограй» перемогла в телевізійному конкурсі «Алло, ми шукаємо таланти!», на фестивалі «Пісня-72», пісенному конкурсі «Сопот-74».
Софія Ротару з піснею Івасюка «У долі своя весна» перемогла на фестивалі «Сопот-77».
18 травня 1979 року його тіло було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія —самогубство — підлягала сумніву. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка була вбивством, виконаним КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 року у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади, а на творчість композитора фактично було накладено заборону. Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер не відкривають, посилаючись на гриф «таємно».
В 2014 року Генеральна прокуратура України  поновила закриту кримінальну справу про смерть Івасюка.
Володимир Івасюк зробив вагомий внесок в українську культуру, тому його ім'я не було забуте –відкриті музеї, у 1989 році «Червона рута» стала назвою однойменного фестивалю, йому присвоєно звання Герой України (посмертно) і пісні Івасюка лунають і зараз.

В 2011 р. у Львові на проспекті Тараса Шевченка відкрито пам'ятник композиторові (скульптор Сергій Олешко, архітектор Михайло Ягольник). Меценат, за чиї кошти збудовано пам'ятник, — музикант Святослав Вакарчук.

Джерело тексту та зображення почтової марки з портретом Івасюка

 

 

Как добраться к точке: 
Львів, вул. Шевченко
Raporty
Portret użytkownika Vikont
1 Zdjęcia
Vikont
Portret użytkownika dombrovskii_a
6 Zdjęcia
dombrovskii_a
Portret użytkownika olanko
1 Zdjęcia
olanko
Portret użytkownika voky89
1 Zdjęcia
voky89
0
Twoja ocena: Brak

Powrót do góry